Bakım 2018-04-10T23:31:58+03:00

Ana Sayfa / Öğrenim Merkezi / Tansiyon Aletleri / Tansiyon Aletinin Anotomisi

ADC tansiyon aleti, her gün sahada karşılaştığınız zorluklarla başa çıkmak için üretilmiştir. Uygun bakım ve bakım ile, ADC ürününüzden ömür boyu mükemmel kalite ve performans yaşayacaksınız.

DEPOLAMA:

Aneroid (Cep) Göstergeleri için: Ölçümden sonra, tamamen egzoz manşonu, daha sonra manşonu ve ampul etrafına manşeti sarın ve fermuarlı taşıma çantasında saklayın.

Palm Göstergeleri için: Ölçümden sonra, tamamen egzoz manşonu ve fermuarlı taşıma çantasında saklayın. Ünite uzun bir süre kullanılmayacaksa, tetik vanasını tam egzoz pozisyonunda bırakın.

Saat Göstergeleri için: Ölçüm yapıldıktan sonra, tamamen egzoz manşonu, daha sonra kelepçeyi ampulün etrafına sarın ve saklama bölmesinde saklayın.

NOT: Tansiyon aleti ile en iyi deneyime sahip olduğunuzdan emin olmak için, 50 ° F ila 104 ° F (10 ° C ila 40 ° C) arasındaki sıcaklıklarda,% 15 ila 85 nispi nem seviyesinde saklanmasını öneririz. %.

Manometre: Sfigmomanometrinize bağlı manometre (gauge) minimum bakım ve bakım gerektirir. Manometre yumuşak bir bezle temizlenebilir, ancak hiçbir koşulda sökülememelidir. Gösterge doğruluğu görsel olarak kontrol edilebilir; ünite tamamen söndüğünde, iğnenin basılı oval içinde durduğundan emin olun.

Manometrenin gösterge iğnesi bu kalibrasyon işaretinin dışında kalıyorsa, manometre, ulusal veya uluslararası ölçüm standartlarına göre onaylanmış bir referans cihazla karşılaştırıldığında ± 3 mmHg içinde yeniden kalibre edilmelidir. Gösterge iğnesi bu işaretin dışında duran bir manometre, kullanım için uygun DEĞİLDİR. Her 2 yılda bir kalibrasyon kontrolü yapmanızı öneririz.

Manşon Temizleme ve Dezenfekte:

Aşağıdaki yöntemlerden bir veya daha fazlasını kullanın ve havayla kurumasını bekleyin:

  • Hafif deterjan ve su solüsyonu (1: 9 çözelti) ile silin. Durulama.
  • Üretici talimatlarına göre Enzol ile silin. Durulama.
  • % 5 çamaşır suyu ve su solüsyonu ile silin. Durulama.
  • % 70 izopropil alkol ile silin.
  • Ilık su ile hafif deterjanla yıkayın, normal yıkama döngüsü. (Not: Önce mesaneyi çıkarın. Cuff 5 yıkama döngüsü ile uyumludur).

Düşük Seviyede Dezenfeksiyon:

Mesaneyi manşetten çıkarın. Enzol enzimatik deterjanı üreticinin talimatlarına göre hazırlayın. Deterjan solüsyonunu manşon üzerine serbestçe püskürtün ve deterjan solüsyonunu beş dakika boyunca tüm manşon yüzeyi üzerinde çalkalamak için steril bir fırça kullanın. Beş dakika boyunca distile su ile durulayın. Dezenfekte etmek için, önce yukarıdaki temizlik adımlarını uygulayın, ardından% 10’luk ağartıcı solüsyonu ile sprey manşonu doygun hale gelinceye kadar püskürtün, beş dakika boyunca tüm manşon yüzeyi üzerinde steril bir fırça ile çalkalayın. Beş dakika boyunca distile su ile durulayın. Fazla suyu steril bir bezle silin ve manşetin kurumasına izin verin.

DİKKAT: Manşonu ütülemeyin.

DİKKAT: Manşonu ısıtmayın veya buharlaştırmayın.